Cykloturistika

Výpad na Svatba Fest a útěk z Bílých Karpat


Jsou prázdniny, léto, krásné počasí a lidé mají spoustu volna a dovolené. Taky jsou všichni mega šťastní, nadšení a celé dny tráví venku, letos pak z velké části u nás v ČR, protože za hranicemi řádí smrtící COVID 19 a ten jak známo kosí turisty po tisících.

Pro mě ale léto znamená jen moře práce, nechutný vedro a prodírání se davy rádobyturistů, kteří zaplavují jako kobylky celou krajinu. Nemám proto tolik času obrážet a vyjídat chaty kamarádů jako jiná roční období. A nemám na to ani moc chuť. Jednu výjimku ale na konci července přeci jen udělám. A ta výjimka se bude konat z toho důvodu, že ve Vyškovci, na hranicích se Slovenskem, proběhne malá soukromá akce s názvem Svatba Fest, která slibuje docela dost zábavy, štěstí, lásky a podobných nesmyslů, které mi jsou upřímně docela u prdele. Mám raději rozvodové party. Mou zábavou, štěstím a láskou jsou Bílé Karpaty.

Utajené pohoří skrývající se na dálném východě, které neláká na penzióny, hotely, elektrokoloběžky ani na nic jiného. S nejvyšším vrcholem, Velká Javořina, 970 metrů nad mořem, se vám bude i blbě machrovat před kámošema co se právě vrátili ze Sněžky či přechodu Šumavy a zbytek lidí co zdolává štíty velehor se vám rovnou vysměje. Ani na netu není k dohledání příliš informací o tomto nezajímavém a nudném kraji. Jindy sdílná wikipedie se omezuje na pár hesel a tak jeden z nejpodrobnějších popisů naleznete zde. Dozvíte se mimo jiné, že již v roce 1980 byla vyhlášena CHKO. A od té doby se naštěstí nic nezměnilo a zatím to nevypadá, že by se cokoli měnit mělo. Žádné velké peníze a dotace do kraje neputují a tak zůstává stranou velkého světa a dění. Takže zde nehledejte upravené asfaltky, altánky, širokou infrastrukturu ubytování a nehledejte zde ani lidi na dovolené. Člověk si zde může venku dělat takřka co chce. Ve vší ohleduplnosti k unikátní, turistickým ruchem nezasažené, krajině.

Původ samotného názvu Bílé Karpaty jsem nikdy nikde nedohledal, ale logicky předpokládám, že se jedná o vyjádření nadřazenosti bílé rasy nad vším ostatním. Cesta BÍLÉHO muže BÍLÝMI Karpaty může začít. K jejímu zdolání zotročím černé pneumatiky svého horského kola.

A teď už jedeme.

středa 29.7.

Na bleskovou otočku v tomto opuštěném, turismem nedotčeném, pohoří budu mít s bídou dva dny. Beru tedy kolo a plánuju trasu z části terénem a z části po přehledných cyklostezkách. Původní plán jsem ale nakonec nedodržel, ale o tom až později.

Chvilka ve vlaku

Ráno si dovolím přispat do pěti a z Prahy, hlavního nádraží, vyjíždím vlakem až po sedmé hodině ranní. Z československého rychlíku do Půchova vystupuji po pouhých čtyřech hodinách ve stanici Horní Lideč. Zde bych měl přestoupit na soukromého dopravce Arriva a posunout se asi 15 kilometrů do městečka Bylnice. České dráhy vygenerovaly zpoždění skoro patnáct minut a tak předpokládám, že Arriva bude už pryč, protože na přestup jsem měl minut asi pět. Vystupuji tedy s tím, že těch patnáct kiláků dojedu z kopce po silnici. Ale ne – navazující vlak stojí na peróně a moje nohy tak budou ušetřeny zbytečné námahy. Nemám lístek, protože jsem s přestupem ani nepočítal, ale průvodčí po mně žádnou přirážku nechce. Asi se dopravce snaží udržet cestující za každou cenu a za každou korunu. U mě dobrý.

Kolem nekolem

V cíli vystupuji krátce po pravém poledni, v žáru letního vedra kdy teplota v nížině stoupá ke třiceti stupňům. Brumov – Bylnice je malé městečko, ale v Bílých Karpatech se s počtem obyvatel cca. 5500 řadí mezi metropole. Myslím, že z turistického hlediska by mělo co nabídnout, ať už by šlo o koryto říčky Brumovky, zříceninu hradu Brumov a nebo městské muzeum. Život je ale příliš krátký a Česká republika příliš velká. Musím sednout na kolo a začít něco dělat. Čeká mě dlouhých 30 kilometrů, 900 metrů převýšení a v cíli bych rád byl ještě odpoledne.

Po krátkém silničním úseku si ve Štítné nad Vláří fotím kostel svatého Josefa, jen abych měl vyfocenou aspoň jednu architektonickou památku, a začínám stoupat po neznačených zpevněných cestách na hřebenovku s názvem Třešňová cesta. Na satelitní mapě vypadala cesta přehledně, v reálu už tak přehledná není a v závěrečném úseku se ztrácí. Nejsem prase a nebudu svou vahou ničit místní louky, sesedám z kola a vedu ho přes zarostlé mýtiny a úzké pěšiny. To se následujících 12 kilometrů opakuje ještě mnohokrát a rychlost mého postupu se blíží spíše pěší turistice.

Situaci také komplikuje skutečnost, že den před mým příjezdem zde vydatně pršelo a tak se cesty, které využívá těžká dřevorubecká technika změnily v bahenní lázeň. Bahenní lázeň je pak prokládána úseky, které by představovaly problém i pro sportovní jezdce, natož pak pro cykloturistu se spacákem na nosiči. Při pomalém a náročném postupu si ale člověk daleko více užije přírodu a konkrétně zde se může kochat nádherným smíšeným lesem s vysokým podílem buku ale i dubu. Bílé Karpaty totiž nebyly zasaženy výsadbou smrkových monokultur a prozatím se, ani v dnešní době klimatických změn, nepotýkají s kůrovcem. Smrk zde sice byl vysazen, ale zdaleka ne v takovém množství jako v jiných oblastech ČR. Zdejší lesy prokládané loukami s mnoha jedinečnými druhy rostlin patří mezi jedny z nejkrásnějších přírodních scenérií vůbec. A celková absence typického cestovního a turistického ruchu jejich krásu ještě umocňuje.

U česko-slovenského rozcestí Na Koncích jsem už docela v koncích, ale statečně se přes bahno, a po dalších úzkých cestách, hrabu dál.

Obtížná, ale krásná cesta končí až na rozcestníku Skaličí, kousek od vísky Žítková. Zde se objevuje silnice a já nasedám definitivně na kolo a kutálím se z kopce vstříc odpočinku a pivu. Jestli tedy nějaký najdu.

+

Ještě bych chtěl podotknout, že za celou cestu jsem potkal nula pěších turistů, nula cyklistů a čtyři dřevorubce.

Žítková

V obci Žítková žije momentálně 173 obyvatel. Její historie je poměrně mladá a založení se datuje na přelom 17. a 18. století. Vesnice architekturou, strukturou obyvatelstva ani přírodou kolem nijak nevybočuje z rázu Bílých Karpat. Ale i lidé, kteří skoro netuší, že nějaké Bílé Karpaty existují, často znají pojem “Žítkovské bohyně.“ Legendami opředené ženy ze Žítkové a okolí, které dokázaly léčit i nemožné, pomáhaly místním a samozřejmě prováděly i čarodějnické rituály. No prostě rakovina pro ně byla něco jako dětská rýma a ebolu vymazal výtažek z bělokarpatských bylin do pěti minut. Jediná nemoc, kterou by nezvládly je samozřejmě koronavirus…

Poslední z Žítkovských bohyní – Irma Gabrhelová – zemřela v roce 2001 ve věku nedožitých 96 let. O Žítkovských bohyních vyšlo několik knih, ať už se jednalo o román či o literaturu faktu na základě terénních výzkumů. Zpopularizování tohoto mytického fenoménu vedlo na čas k rozvinutí turismu v obci, aura nadpřirozena, podporována literárními díly, přilákala prý i davy turistů. Co si budem povídat, podobné mysteriózní záležitosti přitahují hlavně ženy a ty dokáží mnohé věci propagovat ve velkém.

Jaký je zde turistický ruch dnes, si ze své krátké zastávky netroufám odhadovat. Stavím v hospodě Sáva (neznačeno na mapě), která jinak funguje jako obchod či koloniál a dávám si jedno pivo na zahrádce. A pak ještě jedno. Během mé hodinové pauzy zde sedí akorát skupinka místních a pak přichází tři ženy středního věku, které jsou ubytovány v nedalekém penziónu. Penzión Žítková a Hotel Kopanice jsou dvě zařízení v této oblasti. To je asi tolik kolik jich najdete na Šumavě na jednom metru čtverečním. Jsme uprostřed léta a žádné davy nepozoruju ani když odjíždím.

Kdo by se o Žítkové bohyně chtěl zajímat blíže, nechť použije google a dostane se mu hromady informací. Já jsem přeci jenom chlap a tohle smrdí ezoterikou víc než je mi příjemný.

Cesta hrdiny

Okolo páté odpoledne svižně sjíždím na okraj Starého Hrozenkova (mají zde přímo muzeum poslední žítkovské bohyně holky!) a pak už mi Bílé Karpaty rázně připomenou, že mám dnes nastoupat 900 metrů. Táhlý kopec do Vyškovce se na začátku vesnice mění v takřka kolmý stoupák a to mu vydrží až na vrchol hřebene. Nejsem tady od toho, abych sportoval a tak v půlce sesedám a měním se opět na pěšáka.

Výhledy ale stojí za to, stejně jako informační tabule o cestě hrdinů slovenského národního povstání. Nejvýznamnější značená cesta na území Slovenska měří okolo 750 kilometrů a zasahuje i do ČR. Jinak se táhne od Dukelského průsmyku až po hrad Děvín na rakousko-slovenských hranicích. Vyjma poctě hrdinům slovenského národního povstání se na tomto místě nachází též pomník a pamětní deska pro 15 letců americké armády, kteří zde zahynuli 29.8.1944 kdy došlo k sestřelení dvou bombardérů.

Počítám, že se nacházím na jednom z nejatraktivnějších míst Bílých Karpat, jsou zde asi čtyři lidi a dvě auta. Takže dělám ještě pár fotek a utíkám z davu.

Party hard

Po krpálu nahoru následuje zběsilé padání vrstevnic dolů. Jedu krokem k cíli dnešní cesty – chalupě svých přátel, které jsem poznal…no do toho vám nic není.

Buď jak buď zajíždím nejdříve na cizí pozemek, kde mě ochotný pán bodrým nářečím naviguje na správné místo, a už jsem v cílové rovince.

Musím uznat, že je zde kouzelně. Tak kouzelně až zapomínám fotit a musím si pomoct textem. Neoplocený pozemek se skládá z louky, lesa, potoku, zahrady, části stavebního pozemku. Je zde rozestavěný dům, který ale prý bude sloužit pouze jako dílna a pak otevřená stavba k letnímu pobytu spolu s maringotkou. Dále pak dvě malé stavby ve kterých by se dala přečkat i zima. To vše bratru asi za 700 000 českých korun. Je to tady prostě terno kam se developeři jenom hrnou.

Skutečný dům budou ale Honza a Bára – mý dnešní hostitelé – teprve stavět. Honza a Bára mají krátce po svatbě a proto zde pořádají týdenní Svatba Fest. Netuším tedy co je k této osudové životní chybě vedlo, ale předpokládám, že mají rádi dramata, rozvody, půlení majetku, půlení psů atd. Rád se stavím ale i na Rozvod Festu. Co je zdarma, to mám rád.

Účast na akci je zatím okolo deseti lidí a čtyř psů, probíhá grilování na starých kamnech, ze slovenského rádia hraje pravěký hard rock, rozlévá se pivo a slivovice a další a další věci. Ale je jasný, že to hlavní vypukne až o víkendu. Já s hrůzou zjišťuji, že dnes budu muset spát venku! Je to pro mě trochu šok, přeci jen jsem zvyklý na all-inclusive servis, plnou penzi, masážní sprchový kout, wellness zábaly a teď tohle? Ale pro jednou jsem schopen to odpustit a jdu si na zahradu postavit svůj malý tarp. Bylo to děti ale naposled, příště snídaně do postele a tantrické masáže!

Jak čas postupuje, přituhuje v lehkovážnosti a mezi highlighty večera patří hygienické zářezy typu nafukování matrace asi osmi lidmi přes jeden ventilek nebo pití slivovice v deseti lidech ze tří panáků… Aby vás koronavirus zabil! No nevadí, zejtra si vezmu roušku a tím se vše srovná.

Zábava je v plném proudu, ale já vím, že mě zítra čeká druhá, delší část výletu a tak disciplinovaně odcházím v jednu ráno do postele – na karimatku. Odhaduju, že jsem měl 6 piv a 3 malý panáky slivovice. OK.

čtvrtek 30.7.

Alkotréninkový deficit

Budík na šestou se sice nepodařil, ale druhý pokus před osmou mě už probírá a začínám pomalu balit. Tedy, balil bych raději rychle, ale kocovina se začíná hlásit o slovo. Zatím je příjemný ranní chlad a stín, takže lehká bolest hlavy a žaludku se dá vydržet. To nic nemění na tom, že nemám dostatečný alkotrénink. Prostě piju jednou za čas a to se musí projevit. Je to stejný jako kdyby Messi chodil na trénink jednou měsíčně. Takhle to nejde, trénovat by se mělo každý den, je to otázka vůle a disciplíny.

Kolem deváté ráno se loučím s Honzou, Bárou a zbytkem osazenstva a proklatě lituji, že musím zítra do práce. Jak rád bych zde zůstal přes víkend a trénoval rezistenci vůči alkoholu a drogám! Navíc se o víkendu má rozjet elektronická jungle – drum’n’bass party a i když mám raději jiné žánry, přece jen by mě to docela zajímalo. Nedá se svítit, zítra je taky rok…

Útěk

Původní naplánovaná cesta mě měla vést přes Lopeník, Březovou, Strání, Velká nad Veličkou až do Strážnice. 60 kilometrů napříč Bílými Karpaty přes bývalé mlýny a pravěká hradiště. Převýšení necelých 900 nahoru, ale taky 1200 dolů a vše po cyklostezkách. Nic co by se za den nedalo na pohodu ujet líným tempem.

Jenže už při prudkém úvodním výstupu na Lopeník, který ukrojil tak dvě stovky převýšení, je zřejmé, že něco není v pořádku a musím udělat pauzu. No něco není v pořádku…jsem prostě ožralý, netrénovaný, prase s kocovinou.

Při klesání na Březovou je zle a musím udělat hodinovou pauzu v autobusové zastávce, v leže na lavičce…Při stoupání před Strání je jasný, že nejenže do Strážnice nedojedu, ale budu mít problém vůbec někam dojet. Dělám další pauzu v leže ve stínu. Bolest hlavy a žaludku násobí slunce. A tak u rozhledny U Křížku přichází prudká odbočka na Nivnice a Uherský Brod, která se nedá nazvat ničím jiným než prachsprostým útěkem, který se rychle mění v boj o život. Při klesání do Nivnice musím znovu padnout na záda do stínu. U toho mě hryže skutečnost, že není žádná pokročilá hodina a mě dnes unikne krásný cyklovýlet plný nádherné přírody. Touha po životě ale vítězí a já vím, že potřebuju ibalgin a klimatizovaný vlak.

Nakonec se zvládnu nepozvracet a v benzínce před Uherským Brodem si kupuju studenou, sladkou limonádu a jako dýžko nechávám svůj mobil. Naštěstí mě na to upozorní další nakupující a tak tohle dýžko stornuji a dávám normální, v penězích.

V půl třetí přijíždím do Uherského Brodu a hned vedle nádraží si v lékárně v obchodním komplexu kupuji ibalgin. Bolest ze mě sice už spadla a já lituji zda jsem se neunáhlil, ale při realistickém posouzení situace vím, že jsem nic jiného dělat nemohl. Kam se na tento extrémní výkon a zážitek hrabou ti nejhrdinnější polárníci a horolezci. Každýmu sportovci bych doporučil poctivý panáky slivovice v Bílejch Karpatech a pak mi ukaž ty svoje výkony!

Polykám preventivně jeden ibalgin a cítím se jako bych se znova narodil. Asi už tak po tisícátý.

Politická vsuvka

Ještě před zakoupením tohoto kouzelného léku se mi přihodila milá politická vsuvka. Potkal jsem staršího pána, který si vezl plný vozík potravin a lahváčů, a zaujal ho můj spacák a karimatka na kole. Bavíme se o Karpatech a Moravě. Pán zde bydlí 40 let, oženil se zde (je vidět, že i dřív dělali lidé chyby) a dle jeho vyprávění ze studentských let na učňáku, která strávil v Kuřimi, počítám, že je mu okolo osmdesáti. Je v dobré kondici a trochu kritizuje vyhlášenou moravskou pohostinnost. Rozhovor je zajímavý a i já odbočuji k negativnějším jevům ve společnosti. Abych nebyl úplně sluníčkový – v Žítkové v Sávě nepůsobil postarší barman úplně přátelským dojmem, ale spíš si myslím, že šlo o moje vnímání a mohl být jen společensky rezervovaný. Dřevorubci, které jsem potkal včera v lese pak vůbec neodpověděli na můj hlasitý pozdrav, no asi nemají v lásce, když jim cyklisti rozbahňujou cesty… Skutečně důležité charakterové vlastnosti se ale projeví až když jde do tuhýho. Na mysli mi vytanul příběh kamaráda Přemka, který v Bílých Karpatech absolvoval nějaký ten rok zpátky zimní vandr se svojí tehdejší přítelkyní a v holomrazu mínus dvanácti stupních je v noci vyhodili z několika hospod s tím, že tam mají soukromou party… Což mi vzhledem k tehdejšímu počasí nepřišlo úplně vstřícné. Ale člověk nikdy neví na koho narazí a vlídnost či naopak nepřátelství lidí se dá poznat jen při dlouhodobějším pobytu, ideálně bydlení, v dané oblasti. Dále se náš hovor stáčí na politiku kde si notujeme ohledně Václava Havla, pán kleje a vzpomíná jak ho párkrát potkal zlitýho pod obraz, já přizvukuju a rád bych mu chtěl doporučit tento web leč je mi stále lehce zle a zapomínám na to. Přileju tedy aspoň olej do ohně zmínkou o filmu Havel a táži se zda se s manželkou nechystají do kina shlédnout tento skvost a jasného držitele Oscara ve všech kategoriích. To spolehlivě spustí další kulomet nadávek. Pak si dáme ještě jedno kolo nadávek na Babiše a mně se zlepšuje nálada. Je to skvělá scénka dvou nezařaditelných lidí ve které se ztrácí stereotypy. Prostě starej punkáč a starej pán, co hodně viděl, nadávaj na něco co by měli milovat. Já asi Havla a on Babiše. Jenže nemít rád nic a nikoho je pro nás mnohem víc cool než aby si každý vybral tu svojí zaručeně správnou stranu a pravdu. Nakonec se loučíme, já utíkám pro ibalgin a na nádraží.

Slovácký expres mě nakládá do svých klimatizovaných útrob krátce po třetí hodině odpoledne a já jen smutně pozoruju vzdalující se krajinu, která ubíhá za oknem a mizí v dálce. Opouštím ani ne dvoudenní výpad do Bílých Karpat a vyhlížím víc volna, abych se brzo mohl ztratit na delší dobu v kraji, který si žije svým vlastním, neturistickým životem.

Chci to stihnout na sólo výpravě a ještě před Rozvod Festem!

Z druhého dne nemám ani jednu fotku. Veškeré fotky jsou neupravované, včetně té úvodní. Bílé Karpaty není třeba upravovat.195 komentářů u „Výpad na Svatba Fest a útěk z Bílých Karpat“

 1. 9 Dul türbanlı suriyeli kızla sikiş 59 görüntülenme.
  Suriyeli kızla evde sikişen adam kızın dul olmasından yararlanarak kızla sikişiyor türbanlı dul kadınla süper sikişen adam kızın suratına
  amına heryerine saçtırıyor dçlleri stürk suriyeli porno izle.
  suriye, suriyeli, suriyeli kız, türk suriyeli,
  suri, süriyeli, türbanlı, suriyeli porno, türk turbanlı.

 2. Iğrenç transeksüel sex porno By admin 5 sene önce Fake Taxi 1892 İzlenme Paylaş
  Tweet on Twitter Share on Facebook Google+ Pinterest
  üniversiteli kızların ğizli çekim seks izle yaşlı amcık sikş
  porno iğrenç transeksüel sex porno TÜRK FİMİ BEDAVA SİYAH BEYAZ azgın şişman kadın sexs videoları.

 3. PİERRE DJ seks porno filmlerini⭐ sitemiz üzerinden ️ 4k kalitesinde mobil
  uyumlu izleyebilirsiniz. ️PİERRE DJ Mobil porno filmi videolarını, PİERRE DJ
  Seks filmlerini seks4 ile hızlı birşekilde izleyebilirsiniz.

 4. สระผมทุกวันดีไหม
  แล้วควรสระผมบ่อยแค่ไหน ถึงจะไม่ทำร้ายเส้นผม.
  “สระผมทุกวันดีไหม? ” คือคำถามยอดฮิตในหมู่สาวๆ ทั้งหลาย บาง.

 5. webprofile říká:

  Don’t go into something to test the waters, go into things to make waves.

 6. Stewartacb říká:

  ижминводы санаторий отдых с бассейном
  гостиница адмирал большой камень лечебно оздоровительный комплекс изумруд отель авангард курган
  санаторий виктория ессентуки цены на 2021 год новогодние путевки в москву санатория сосновый бор

 7. Stewarthsl říká:

  медцентр рубин в каменске уральском прайс лист паралия это
  санаторий киров кисловодск сколько стоит путёвка в калининград санаторий целебные воды
  санаторий в переделкино московской области официальный сайт оздоровительный пансионат в подмосковье сосновый бор пансионат

 8. Stewartypo říká:

  солнечный отель кисловодск санаторий в лермонтово
  ярцево гостиница база ветлянка отель богатырь номера
  ribera resort spa симферопольская ул 57 евпатория п береговое крым ток восход

 9. Stewartfzk říká:

  моисеенко 25 мензелинск гостиницы
  отели в серпухове с бассейном проживание в краснодаре недорого пансионат приморский дивноморское отзывы
  санаторий янтарь сочи отзывы сочи отель имеретинский прибрежный квартал старый город рязань гостиница цены

 10. Stewartpvi říká:

  стамбул гостиницы цены отель элит новофедоровка официальный сайт
  лечение в пятигорске в санатории цены 2021 черное море адлер пансионат надежда кабардинка отзывы
  гранд флер форос хоста санаторий аврора сочи гостиничный комплекс

 11. Stewartnxf říká:

  экстрим парк оренбург отель residence hotel spa
  санаторий зорька туапсе отзывы санаторий фея 3 отель лето анапа официальный сайт
  отель балашов санатории гагры купить путевку в железноводск

 12. VederTwtlfu říká:

  pcvsmorf yandex ru отдел реализации гостиницы феодосии с бассейном
  нева пансионат алушта отель в сочи дагомыс каменноостровский 39 отель
  сигма сириус отель сочи на карте отель персона челябинск лысая гора уфа зеленая роща

 13. VederTwtuco říká:

  отель экспотель москва гостиница александров в александрове
  санаторий узбекистан грумант отель тула гостевой дом дд каменск шахтинский
  отели судака с бассейном недалеко от моря парк отель аврора прокопьевск цены какие цены в белоруссии

 14. VederTwtbvq říká:

  санаторий ока московская область аурум фэмили
  парк отель амра в гаграх гостиница смолка апартаменты салют плюс пулковское ш 14е
  санаторий сана гагра абхазия на карте сукко отдых 2021 цены на берегу моря виктория тюмень

 15. VederTwtsoj říká:

  гостиницы переславль залесский официальный сайт гостиница морган
  аквалоо цена озеро банное башкирия отзывы пансионат весна адлер цены на 2021
  дешевая гостиница краснодар курорт краснодарский край недорогой отдых с лечением в санатории

 16. VederTwtffj říká:

  нововоронеж олимп оздоровительные санатории белоруссии
  адлер весна диана новороссийск санаторий тараскуль цены на путевки 2021
  санаторий дюльбер цены мосгостур лазурный геленджик

 17. VederTwtggl říká:

  золотые пески в анапе железноводская клиника официальный сайт
  грязелечение в абхазии янтарный берег санаторий калининград официальный сайт крутушка казань
  санаторий лучезарный сочи официальный сайт гостиница ладога в сортавале карелия пансионаты в карелии с бассейном и питанием

 18. VederTwtbhb říká:

  славяновский исток отель лофт самара официальный
  бартон парк алушта официальный сайт амакс шахтер ессентуки петергоф гостиница
  ribera medical spa база отдыха шишка легенда замка коварства и любви в кисловодске

 19. VederTwtdwu říká:

  туры в ларнаку из краснодара в августе санаторий виктория цены
  абхазия в июне поместье загосье псковская область стойлянка гостиница старый оскол
  отель бзыбь пицунда гостиницы белореченска краснодарского края колобова 22 1 севастополь

 20. VederTwtbji říká:

  санаторий белокуриха контакты атлантида кисловодск официальный сайт
  отдых в сочи в конце сентября отзывы гостиницы в домбае цены гаспра крым
  санаторий радон лиски спа отель в судаке лоо сочи отдых

 21. VederTwttba říká:

  отзывы о санатории ай петри крым оранж клаб заречный
  судака для детей калининград санатории и дома отдыха на море отель мрия в крыму отзывы
  алушта отель с бассейном рейтинг санаториев анапы герда отель мытищи

 22. Larrysok říká:

  Hello. And Bye Bye Bye.

 23. Jamesuzch říká:

  cancun cheap vacations
  best resort in cancun mexico for couples
  family suites in cancun

 24. Jameswyqp říká:

  cancun vacation packages 2021
  cancun resorts for couples
  le blanc all inclusive

 25. Jamesywcu říká:

  motels cancun
  cancun mexico five star resorts
  what is the most luxurious resort in cancun

 26. Jamesyulk říká:

  cancun best luxury resorts
  cheap resorts in cancun
  leblanc resort in cancun mexico

 27. Jamesqoiz říká:

  hotel deals in cancun
  flight and hotel packages to cancun mexico
  le blanc spa and resort

 28. Jamesnjrq říká:

  top all inclusive resorts in cancun
  all inclusive cancun
  cancun resorts mexico

 29. Jamesrgrb říká:

  united airlines vacations cancun
  cancun top hotels
  cancun all inclusive package

 30. Jamescoav říká:

  cancun hotels 5 star all inclusive
  best swim up rooms in cancun
  cancun best all inclusive resorts

 31. Jamesbgno říká:

  is cancun cheap
  large family all inclusive resorts
  5 star hotels cancun mexico

 32. Jamesgaxp říká:

  moon palace sunrise cancun mexico
  paradisus cancun book it
  15 all in one

 33. Wamesvyqkgc říká:

  great deals to cancun
  cheap all inclusive cancun packages
  cancun hotels adults only

 34. Wameshgvziq říká:

  playa blanca restaurant
  best hotel in cancun mexico all inclusive
  cancun beach palace reviews

 35. Wamesnuasbg říká:

  resorts in cancun all inclusive with airfare
  hyatt zilara adults only
  hoteles resort en cancun

 36. Wamesvdaufj říká:

  in cancun
  best deals to cancun all inclusive
  resort deals cancun

 37. Wamesckffgf říká:

  good hotel in cancun
  best rated cancun all inclusive resorts
  cheap cancun hotels

 38. Wamesqjqizn říká:

  cancun top resorts
  family hotels in cancun
  swim up rooms all inclusive cancun

 39. which one říká:

  Thanks for ones marvelous posting! I really enjoyed reading it,
  you might be a great author. I will always bookmark your blog and definitely will come back
  very soon. I want to encourage one to continue your great
  posts, have a nice evening!

 40. ded říká:

  Poker is just one of the games you can play online at the excellent card game website PlayingCards.io. You can set up the table and deck how you want, and invite friends to join in. Check it out, and other such free multi-game apps and websites to play with friends online. Home games are free flowing. The game may start as Texas Hold’em, but then during the game players might switch to playing some other variation like Omaha. CoF supports exactly that kind of gameplay рџ”„. If Dealer’s Choice is enabled by the admin, then before the hand is dealt, the dealer gets the option to change the game variation. Currently, we support Texas Hold’em, Omaha and Omaha 5 variations in online poker mode. More variations are coming soon! We’ve noticed that Pokerrr 2 clubs tend to be on the smaller side compared with similar groups on competing mobile social poker apps, and tables often run only during certain hours of the day. Perhaps all the manual recordkeeping required for hosting card games on Pokerrrr is partly responsible for this phenomenon. Another relevant detail is that there’s no “union” mechanism for clubs to pool their traffic together as there is at most similar sites.
  https://mikronexus.net/canl-bahis-ve-iddaa/
  This site is not controlled by del Lago Resort & Casino, and may present challenges for individuals with disabilities that we are not able to control or remedy. As Carleo’s misadventure at the Bellagio goes to show, casinos aren’t the easy-targets some may think they are. The same technology that makes Las Vegas resemble Fort Knox could spread to all forms of cash. If RFID doesn’t curb robbery, then biometrics might. Crime is paying less and less every day. Which is why Clooney should make his next Ocean’s movie very soon. Set some limits, spin that wheel, and hopefully, you’ll walk away with the jackpot! California: Privacy | DO NOT SELL OR SHARE MY PERSONAL INFORMATION Pick O, the Cirque d’ Soleil show at the Bellagio, if you like grand spectacles and drama. The show is set on an aquatic stage, and performers do their acts in the water, on it and above it. Book tickets!

 41. Gog říká:

  Il vantaggio da parte dei Casinò online nel proporre dei bonus benvenuto senza deposito immediato consiste nel fatto che questi bonus rappresentano un ottimo modo per attirare nuovi giocatori e invogliarli ad iscriversi al casinò senza dover effettuare alcun versamento iniziale. In questo modo, gli utenti hanno la possibilità di familiarizzare con il casinò, verificare l’offerta dei giochi e testare alcuni di questi, senza essere obbligati a depositare. Per ricevere il bonus di benvenuto di StarCasinò dovrai semplicemente effettuare la registrazione al nostro casinò online e convalidare il tuo conto gioco per ottenere fino a 2.000€ di bonus cashback sulle tue giocate al casinò e 50 Free Spins senza deposito per la slot machine Starburst XXXtreme.
  http://www.4u-solution.com/en/bbs/board.php?bo_table=free&wr_id=549642
  I giri gratis (o free spin) non sono gli unici bonus dedicati alle slot machine, sebbene siano i più diffusi. Capita, infatti, di imbattersi in promozioni pensate per il lancio di prodotti più o meno nuovi, che il provider o il casinò stesso vogliono spingere, porgendolo all’attenzione degli utenti. Condizioni : Inserisci il codice CRYPTOCASINO20 al momento della registrazione. Convalida il tuo account. Contatta il supporto per richiedere i tuoi giri gratis. Il deposito è immediato e il giocatore riesce a giocare immediatamente alla slot soldi veri senza registrazione di suo gradimento presente sulla piattaforma. Il casinò non entra in possesso dei dati personali del titolare del conto o comunque non è autorizzato a farne una copia. Il giocatore deposita, gioca e riscuote l’eventuale vincita direttamente con bonifico bancario. In questa maniera ha risparmiato tempo, ha giocato immediatamente e provato con una slot soldi veri senza registrazione. Il tutto su una piattaforma di gioco d’azzardo legale tramite un sistema di pagamento altrettanto legittimo.

 42. DeTerTwdhcr říká:

  славянский источник
  санаторий актер цены 2022
  санаторий знание адрес

  шарм сочи

 43. DeTerTwjfsb říká:

  3 моста отель санкт петербург
  горячий ключ краснодарский край что посмотреть
  санатории для лечения подагры в крыму

  ярославль пансионаты

 44. ClarkHab říká:

  https://telegra.ph/MEGAWIN-07-31
  Exploring MEGAWIN Casino: A Premier Online Gaming Experience

  Introduction

  In the rapidly evolving world of online casinos, MEGAWIN stands out as a prominent player, offering a top-notch gaming experience to players worldwide. Boasting an impressive collection of games, generous promotions, and a user-friendly platform, MEGAWIN has gained a reputation as a reliable and entertaining online casino destination. In this article, we will delve into the key features that make MEGAWIN Casino a popular choice among gamers.

  Game Variety and Software Providers

  One of the cornerstones of MEGAWIN’s success is its vast and diverse game library. Catering to the preferences of different players, the casino hosts an array of slots, table games, live dealer games, and more. Whether you’re a fan of classic slots or modern video slots with immersive themes and captivating visuals, MEGAWIN has something to offer.

  To deliver such a vast selection of games, the casino collaborates with some of the most renowned software providers in the industry. Partnerships with companies like Microgaming, NetEnt, Playtech, and Evolution Gaming ensure that players can enjoy high-quality, fair, and engaging gameplay.

  User-Friendly Interface

  Navigating through MEGAWIN’s website is a breeze, even for those new to online casinos. The user-friendly interface is designed to provide a seamless gaming experience. The website’s layout is intuitive, making it easy to find your favorite games, access promotions, and manage your account.

  Additionally, MEGAWIN Casino ensures that its platform is optimized for both desktop and mobile devices. This means players can enjoy their favorite games on the go, without sacrificing the quality of gameplay.

  Security and Fair Play

  A crucial aspect of any reputable online casino is ensuring the safety and security of its players. MEGAWIN takes this responsibility seriously and employs the latest SSL encryption technology to protect sensitive data and financial transactions. Players can rest assured that their personal information remains confidential and secure.

  Furthermore, MEGAWIN operates with a valid gambling license from a respected regulatory authority, which ensures that the casino adheres to strict standards of fairness and transparency. The games‘ outcomes are determined by a certified random number generator (RNG), guaranteeing fair play for all users.

 45. I’ve been exploring for a little for any high
  quality articles or weblog posts in this sort of space .
  Exploring in Yahoo I at last stumbled upon this website.

  Reading this information So i’m glad to convey that I’ve a very
  excellent uncanny feeling I found out just what I needed.
  I such a lot indisputably will make sure to do not fail to
  remember this website and give it a look regularly.

 46. I was recommended this web site by my cousin. I am not
  sure whether this post is written by him as nobody else know such detailed about my problem.
  You’re amazing! Thanks!

 47. ChrisFluix říká:

  Ремонт фундамента – комплекс мероприятий по восстановлению и укреплению основы здания для обеспечения его надежности и долговечности. подъем деревянного дома

 48. ChrisFluix říká:

  Подъем деревянного дома — технический процесс, позволяющий адаптировать здание к новым условиям, поднять его для замены фундамента или ремонта фундаментных элементов. подъем деревянного дома

 49. ChrisFluix říká:

  Ремонт фундамента – комплекс мероприятий по восстановлению и укреплению основы здания для обеспечения его надежности и долговечности. ремонт фундамента

 50. Raleigh říká:

  Everything is very open with a clear description of the challenges.
  It was truly informative. Your website is very helpful. Thanks for sharing!

 51. Rudy říká:

  It’s in fact very difficult in this active life to listen news
  on TV, so I only use the web for that reason, and obtain the newest information.

 52. Roslyn říká:

  I am regular visitor, how are you everybody? This paragraph
  posted at this web site is really good.

 53. I’m amazed, I have to admit. Rarely do I come across a blog
  that’s both equally educative and engaging, and without a
  doubt, you’ve hit the nail on the head. The issue is something that too few folks are speaking intelligently about.
  I am very happy I came across this during my hunt for
  something concerning this.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *