Vandry v ČR

Kristýnka v říši (kilo)gramů


Jen si to zkuste představit – jste mladá atraktivní blondýna, máte skvělou práci, úžasnej kolektiv, fantastický kamarády, svět vám leží u nohou, život připomíná pohádku plnou divů. Lepší už to zkrátka být ani nemůže. Navíc před sebou máte lehce prodloužený víkend a tak přemýšlíte kam vyrazit. Možností je spousta – s kolegy z korporátu rozjet pořádnou party v baru v Praze a nebo třeba v Paříži, jít s kámoškama obrazit nějaký ty luxusní obchody s hadrama, nechat se pozvat od jednoho ze zbohatlíků co vás už měsíce uhání na Bali, nafotit se v bikinách a všechno to nasdílet na instáči, ať vaši followers zblednou závistí!

Byla by to paráda, že? Jenže občas se i do dokonalého lidského života vkrade smůla. A to třeba tak, že místo onoho zbohatlíka s jachtou na Bali potkáte kamaráda Přemka s ne moc luxusní krosnou. A ten vás v rámci rodícího se romantického vztahu chce táhnout v zimě za polární kruh. A aby tý smůly nebylo málo – nejdřív se bude trénovat. Trénovat ve sněhu v Čechách. A aby tý smůly nebylo kurva vážně málo tak jedinej pořádnej sníh v Čechách leží v lednu roku 2020 na hřebenech příkrých svahů Hrubého Jeseníka. Je libo ještě větší porci smůly? OK, žádnej problém. Budu vám u toho křenit, protože tohle si určitě nemůžu nechat ujít.

pátek 24.1.

Máme všechno

Sraz v Praze na Hlaváku v jednu po poledni a za chvíli už frčíme vlakem směr Branná s jedním přestupem v Zábřehu na Moravě. Přemek se svojí drahou Kristýnou jsou na zimní táboření řádně natěšení. No, tedy natěšen je hlavně Přemek, Kristýna si ještě není úplně jistá co jí čeká. K obavám ale není důvod, stačí, když se podívám na Přemyslovu krosnu – Deuter v plné palbě a v něm 25 kilo mrtvé váhy. Nechybí vůbec nic a vybavení zahrnuje lopatu i kompletní obsah šatní skříně. Předpokládám, že v bytě tenhle víkend nezůstalo vůbec nic a vezeme s sebou i stůl a židle. To já razím, jako každá správná oběť gramového marketingu, heslo „čím míň tím líp“ a můj batůžek váží zhruba slabou polovinu – přibližně 12 324 gramů včetně sněžnic.

Kristýna je na tom s batohem asi podobně jako já, ovšem může si to dovolit, když má vedle sebe zdatného šerpu. Před odjezdem si ještě zkouší novou goráčovku, kterou si kupovala na tento tréninkový vandr cca. hodinu před odjezdem. Když na to máš, není co řešit. Jenom valím oči a smutně si zapínám lacinou větrovku.

Cesta ubíhá klidně, máme místenky na oba vlaky, jen České dráhy výjimečně nabraly lehké zpoždění a tak na přestupu dochází k menšímu chaosu, kdy by mi nedělalo problém odjet do Šumperka. No co, z něj se dá do Jeseníků dojít taky. Nakonec ale trefujeme správný vlak a díky tomu, že Kristýna je asertivní, využíváme i místenky zakoupené přes moji chytrou aplikaci. Kdyby to bylo na mě, budu totiž stát v chodbičce, nerad někoho vyhazuju z místa.

Volská louka

V Branné jsme po půl páté s pouhým dvacetiminutovým zpožděním a hned začínáme nabírat výšku po žluté turistické značce, něco okolo 500 metrů na šest kilometrů, stále zvolna do kopce po přehledné cestě, která sice není vedena jako lyžařská, ale pár běžkařů zde podle stop již projelo. Přítomnost sněhu již dole ve vesnici nás naplňuje optimismem, že sněžnice netáhneme zbytečně a možná použijeme i výbavu Přemkova bytu ukrytou v jeho krosně. Nicméně s přibývajícími metry sněhu stále nepřibývá a ani na Volské louce ho není tolik, aby se člověk bořil aspoň…aspoň po kotníky. I tak si ale sněžnice nasazuji – jednak proto, abych je použil a také abych si udusal místo pro svoje teepee. Nemám totiž na rozdíl od Přemka lopatu, stan a vlastně skoro nic. Například mi po pár minutách kiksne čelovka. Měl jsem za to, že jsem baterky nedávno dobíjel, ale nedávno bylo zřejmě někdy před rokem, jelikož ani stará nesmrtelná Petzlovka se schopností vysát baterky až do morku akumulátoru ze sebe už nevymáčkne víc než hvězdy nad mojí hlavou. Náhradní baterky pochopitelně nemám, neboť jedna AAA baterka váží 12 gramů (přibližně) a potřeba jsou hned tři. Naštěstí to není žádný problém – houknu na Přemáka zda nemá náhodou nějaký náhradní čelovky (ano, v množném čísle). Čirou náhodou má jenom tři. Jedna mi snad bude do konce víkendu stačit.

Rozděláváme tábor přímo naproti přístřechu a moc se s tím zrovna nemažeme, vidět jsme ze všech přístupových cest, ale tohle není Šumava ani Krkonoše kde je zakázáno dýchat (ale zase tam můžete drandit na čtyřkolkách nebo stavět penzióny velikosti Tádž mahalu v první zóně národního parku).

Původně nás lákala Durasova chata na vrchu Troják, ale ta je stejně zavřená a nechceme se zdržovat výšlapem na kopec. Půjčuji si od šerpy ještě lopatu na zarovnání místa na spaní a vyhloubení místa pro vařič a jdu si hrát s tekutým lihem. Jde to překvapivě dobře. Teplota klesá někam k mínus sedmi, ale líh hoří konstantně jako vždycky a voda na čaj je hotová za pár minut. To je na moji vařící soupravu, která v kompletu váží 92 gramů (přibližně) dobrý výkon. Nemůžu se samozřejmě rovnat s Přemkovou kuchyní – prkýnko, konev, benzínový vařič, komoda, expediční strava za cenu hotelového jídla…no Kristýna má prostě servis jako v pětihvězdičkovým stanu. Já se spokojím s kusem lovečáku a trochou pečiva.

Rozdíl ale není jen v kuchyni. Když se dívám na své přátele, kterak z Přemkova batohu vytahují jednu péřovou vestu a bundu za druhou, mikina střídá goráčovku, nákrčník beranici, cítím se víc nevybaven, než ve skutečnosti jsem. No co, vytáhnu jednu svoji bundu, dovypnu po stranách teepee, a kolem desáté večer se ukládám ke spánku. Předtím mi Přemák nabízí jednu z lahůdek ze svého bezedného batohu – a sice Starou mysliveckou, takzvanou českou whisky. Statečně do sebe lámu dva panáky a třepu se odporem. Tohle asi ve Skotsku neprorazí.

Mezitím nad námi rozehrály hvězdy jasné divadlo, které slibuje mrazivou noc. Nořím se do spacáku s příslibem mrazu ve tváři.

sobota 25.1.

Na sněžnice

Vstáváme disciplinovaně kolem osmé a zima je dávno v trapu, Přemkovy teploměry (ano, v množném čísle) ukazují vesměs dva stupně pod nulou. Smutně zjišťuji, že jsem doma zapomněl i pytlíkovou polívku a zbylo mi jenom koření a zbytek kus kusu. Nevadí, udělám si čaj a tatranku. Vedle ve stanu se opět hoduje na expediční stravě.

Ptám se, zda nebyla v noci zima, ale všichni jen vysmátě vrtí hlavou. Komu by taky byla zima ve dvou péřovkách, zimním spacáku a Kristýna to po ránu ještě jistí goráčovkou.

Na cestu se vydáváme důkladně odpočatí po desáté hodině a za celou dobu kolem nás nikdo neprošel – turista, běžkař, myslivec, neprojela těžká technika, prostě nic. Na to, že se rozhodně nenacházíme v žádné divočině to je velice dobré a poslední roky ostatně i docela typické. Kontrast mezi exponovanými místy jako lyžařská magistrála, kde jsou všichni, a stezkami, které sice nejsou nikterak odlehlé, ale není na nich nikdo. Dnes nás ale kus po magistrále čeká, takže budeme moci porovnávat.

Zatím se ale posunujeme do kopce po normální strmé cestě a jsme nuceni nasadit si sněžnice! Ve výšce přes 1200 metrů se skutečně nalézá odhadem 40 centimetrů sněhu. Na leden v Jeseníkách se jedná o opravdové závěje. Na pauze před odbočkou na Vozku nás míjí asi deset mladých turistů na moderních sněžnicích, ve sportovním tempu se ženou na Keprník a nabízejí nám pivo. To svorně odmítáme, nebudeme jim přeci upíjet tuto životadárnou tekutinu, která by jim na vrcholu mohla třebas zachránit krk, až bude nejhůř…no dobře, měli jenom plechovkovej Gambáč, na to jsme moc zhýčkaný, ale bejt to Plzeň, nezůstalo jim vůbec nic! Přemysl ještě vytahuje Starou mysliveckou a nabízí jí na oplátku. Vzbuzuje ale stejnou reakci jako u nás Gambrinus. Malýho panáčka si nakonec dám jenom já a třepu se úplně stejně jako večer. Tohle není Jim Beam kurva.

Vozka

Na Vozku tedy stoupáme jen s minimálním alkoholovým dopingem. K tomuto vrcholu o výšce 1377 metrů nad mořem se váže klasická pověst s čertem v hlavní roli: Na severní straně Jeseníků kdysi hladověli vesničané. Byl tedy pověřen forman s koňským povozem, aby jim dovezl chleba. Na hřebeni však uvízl a nemohl pokračovat. I zjevil se mu čert a poradil, ať podkládá kola bochníky. Forman poslechl a pokračoval v jízdě po chlebu. Na vrcholu ho za však za to stihl trest v podobě bouře ve které zkameněl. Tuto pověst čerpám z několika různých zdrojů, nikde jsem se ale nedočetl, kdy k oné události mělo dojít. Také je pravda, že skály na vrcholu Vozky mi koňský povoz opravdu nepřipomínají. Ale pověsti nejsou od toho, aby se v nich hledala striktní logika.

Nám cestou k vrcholu zkamenění nehrozí. Je zde poměrně slušný nával lidí, což jsem úplně nečekal, ale beru to jako předzvěst magistrály. Lehce posvačíme, pár povinných fotek a stanovení příští trasy. To není nejjednodušší. Nemáme s sebou totiž klasickou mapu – nemohl jsem jí doma najít a navíc příliš váží (přibližně 73 gramů). Přemek ale neumí číst v mapě ve svém mobilním telefonu a chtěl by nás vláčet k Červenohorskému sedlu pěknou oklikou s větším podílem stoupání, prý to je nejlepší varianta. Mazaně tedy navrhuji, že se rozdělíme – já půjdu po zelené značce sólo a oni s Kristýnou po jeho trase. Bohužel po další půlhodině zoomování si ty kilometry a vrstevnice už spočítá a tak se tento unfair závod konat nebude.

Vřesová studánka

Rychle seběhneme do sedla pod Vřesovou studánkou a napojíme se na lyžařskou hřebenovku. Není to ale takový peklo jaký jsem čekal a hlavně se kolem nás nemíhají žádní závodníci. Můžeme si tedy v klidu prohlédnout Vřesovou studánku s přilehlou kaplí. Zde jsme pár let zpátky nocovali, nevěda že nad kaplí se v horní části nachází mnohem lépe zateplená místnost určená přímo ke spaní. Dnes je poklop do ní jasně viditelný, tehdy byl však uzavřen.

Ke studánce se váže další pověst a týká se  – jak jinak – kouzelné moci tohoto pramene. Lovec pronásledoval zraněného jelena, který se zastavil u studánky, napil její vody, která ho zázračně uzdravila, a unikl. Později se sám lovec vyléčil touto vodou z těžké nemoci. Následné vybudování kaple, její rekonstrukce, umístění obrazů, přestěhování obrazů – to pro mě není až tak zajímavé. Zajímavé ale je to, že již od počátku devatenáctého (!) století zde, mimo kaple, byla vybudována i turistická chata pro poutníky. Ta v roce 1892 vyhořela, ale hned v roce 1893 byla postavena nová. Teprve v roce 1988 se její stav zhoršil natolik, že byla zbourána. A jelikož se jednalo o dvacáté století, nová už postavena nebyla. Možná ale při frekvenci návštěvníků, kteří sem dnes pohodlně mohou dojít z některého z penziónů, není reálné mít zde turistické stavby tohoto typu. Věčná škoda.

Konec skuhrání, k Červenohorskému sedlu to máme už jen pár kilometrů z kopce a tam si turistických chat užijeme do sytosti.

Čeho se dotknu, to přestane fungovat

Po cestě napadne Kristýnu, že bychom si měli udělat společnou fotku. To je věc, která mě děsí snad víc než přebytečný gramy na zádech. Obávám se nejhoršího – selfie tyče. Kupodivu ji s sebou ale nemá ani Kristýna ale ani Přemek ve svém cestovním kufru! Nezbývá tedy než improvizovat po vzoru japonských turistů či rodin s dětmi. To znamená nadšeně a usměvavě přiběhnout k prvnímu člověku co potkáme, vrazit mu do ruky mobil a požádat ho, aby nás vyfotil. Obvykle člověk narazí na někoho kdo se tváří ochotně a hrozně cool, rád vám vyhoví s tím, že to je ta nejbáječnější věc co ten den udělal. Sice si ve skutečnosti myslí, že jste otravní idioti, co plýtvaj jeho časem na tuhle ultra trapárnu, ale to vám nakonec může být jedno, ne?

Jenže dnes máme smůlu. První oběť, na kterou se Kristy vrhne, jen otočí ruce dlaněmi k nám a nesouhlasně zavrtí hlavou: „Já nemůžu, slečno. Čeho se dotknu, to přestane fungovat. Mobil, počítač, všechno se nenávratně rozbije. Nedělám si legraci.“

Jo, vidím, že si nedělá legraci a souhlasím. Znám to z práce, nemá cenu odporovat nikomu se zjevnou diagnózou. Jasně, může to být neškodnej autista. A nebo taky paranoidní schizofrenik, kterýho pustili z Bohnic na terapeutický zájezd do hor nadýchat se čerstvýho vzdychu s tím, že to ubodání pár desítek žáků na základní škole byla jen náhoda a jeho stav se po tejdenní hospitalizaci opravdu zlepšil…

Přeběhneme tedy raději ke staršímu pánovi na lyžích, který nám rád vyhoví přesně s tím, potěšeným cool výrazem o kterém se zmiňuji výše. Sice to jsou fotky proti slunci, ale na instáči můžeme napsat, že jsme to tak zamýšleli, ten snese všechno.

Strach nad Červenohorským sedlem

Červenohorské sedlo se před námi objevuje ještě před setměním. Zatímco já jsem zde vždy docela zmaten z množství lyžařů a hlavně z množství hotelů, Kristýna bleskově míří na Informace zeptat se, kde by se tady dala sehnat pořádná hospoda, nějaká kuřácká čtyřka, s otevíračkou aspoň do pěti ráno. Překvapivě zde žádná taková není a tak musíme vzít za vděk s Chatou Červenohorské sedlo. Lepší než místní gigantický hotel naproti.

Uvnitř není nijak extra přeplněno, není už doba oběda a z parkovišť venku odjíždí velké množství lidí, kteří byli lyžovat jen na otočku. Piva tedy mohou začít lítat na stůl. K tomu nějaký to menší jídlo a v klidu počkat než padne tma a poslední zbytky běžkařů zalezou na hotelové pokoje. Rád bych se pořádně rozšoupnul neb moji přátelé mi budou platit útratu jako protislužbu za nákup lístků na vlak. Jenže zvládnu tak maximálně dětskou porci přírodního řízku a to je vše, jinak by se mi do žaludku nevešel chlast. Tohle budu muset příště vymyslet jinak.

Kristýna si jde mezitím odskočit a v této mezipauze se mi Přemysl se zděšeným výrazem ve tváři svěřuje, že má strach, aby dnes nechtěla spát uvnitř a nenutila ho k tomu taky. Rozumějte, je zelený strachy z představy, že by místo venku na hřebenech ve svém pohodlném spacáku byl přinucen strávit noc v luxusním hotelovém pokoji, kde se nachází takové děsivé věci jako třeba topení, čisté peřiny, vana a další hrůzy. Když se Kristy vrátí, svěřuje se po pár pivech i jí. Chvíli nám trvá ho uklidnit a jeho přítelkyni ujistit, že dnes na hotelu opravdu spát nebudeme a za pár minut obujeme naše pohodlné sněžnice a vyrazíme hledat nějaké vymazlené místo pro stan. Načepujeme vodu do petek a na kuráž si dáváme panáky Praděda – jeden druh sladký a druhý hořký. Já tedy naposled, tahle bylinková nestvůrnost mi na jazyku i v nohách zanechala pěkně nepříjemnou pachuť. Zlatá Stará myslivecká!

Malý Jezerník

Pod Velkým Klínovcem, okolo Výrovky vytrvale stoupáme těsně pod horu s názvem Malý Jezerník. U Klínovce jsme míjeli jeden z místních přístřešků, plně obsazen skupinkou rozradostněných turistů, kteří v něm nejspíš stráví noc v tekutém svetru. Poblíž Malého Jezerníku se nachází stejný typ přístřešku s názvem Kamzík, ale zkoušet ho nebudeme, máme přeci stany a nocleh v přístřešku by mohl nebezpečně připomínat nocleh v hotelu.

Hřeben Malého Jezerníku nabízí rovné odlesněné plochy jako stvořené pro postavení několika, v našem případě dvou, stanů. Jde mi to ztuha, v obou nohách mám nalitý Praděd a už cesta sem pro mě byla ve znamení alkoholového útlumu. Zvednout teepee mi trvá skoro stejně dlouho jako Přemkovi s Kristýnou postavit stan. Nakonec to ale s láteřením zvládám a dovypnu poslední šňůru. Horší je to s vařením. Včera jsem si (zapůjčenou) lopatou vykopal poctivou jámu pro vařič až na hlínu. Dnes to ale odbývám a výsledkem po pár minutách je roztavený sníh pod vařičem a pád ešusu, škoda asi 0,4 litru vody donesené z Červenohorského sedla. Přibližně 400 gramů jsem sem táhl zbytečně! Kdybych měl prkýnko na umístění vařiče, byla by to jiná, ale kdo by s sebou tahal jen tak 153 gramů (přibližně)? Nevadí, udělám si ze zbytku hrníček čaje a jdu ochutnat expediční stravu mých spolubydlících. Zvláštní to věc – pytlík, co vypadá jako polívka od Vitany, se zaleje horkou vodou a…a to je vše. Žádné vaření v ešusu, žádné přídavné ingredience, prostě hotovo. Nechutná to zle, ale nemůžu se zbavit dojmu, že všechna tahle jídla chutnají univerzálně stejně. A to přesto, že samozřejmě neobsahují žádný palmový olej, žádný éčka, žádnej glutamát, asi žádnej rafinovanej cukr a vůbec jsou víc svatý než kuchyně Matky Terezy v misijním táboře. Já ale žeru všechno. Jen při ceně mi trochu zaskočí. 200 korun za jednu porci. Možná jsme mohli zůstat na hotelu a ušetřit nějaký prachy za polopenzi…

Po pár lžících týhle předražený dobroty se odeberu ke spánku do svého poloprázdného teepee a snažím se trefit tělem karimatku. Čert aby Praděda vzal.

neděle 26.1.

Švýcárna

Ráno vstáváme opět nedlouho po rozednění. Nespalo se mi nic moc, protože mě Praděd během noci zkopnul z karimatky, v důsledku čehož jsem několik hodin mrzl, než mě napadlo se na ní znovu vyškrábat…

Poučen včerejším večerem si od šerpy Přemka zapůjčuji jedno z jeho prkýnek (ano, v množném čísle) a vařím rychlý čaj již bez nehody.

Moji společníci si mezitím na oplátku zkouší můj titanový hrníček o váze 48 gramů (přibližně) a nevěřícně ho srovnávají se svým ocelovým hrnkem o hmotnosti 2 kilogramy (přesně). I rozdíl v ceně je odpovídající – tak 2 litry (přesně)…

Dnešní závěrečnou cestu plánujeme na vlakovou zastávku v Koutech nad Desnou, okruhem přes turistickou chatu Švýcárna. Jsem mírně skeptický, časově to vypadá, že na Švýcárnu doputujeme někdy před polednem v čase oběda a budeme tím pádem sešrotováni běžkaři. A to nejprve na magistrále a následně na chatě.

Tentokrát se ale pletu, běžkařů je opět snesitelný počet a na chatě bychom si i sedli. Nakonec dáme přednost venkovnímu obědu na karimatce před budovou. Já si uklidňuji, Pradědem rozšlapaný, žaludek jelením gulášem s colou, Přemek s Kristýnou volí ovocné knedlíky s pivem… No, někdo má prostě pro strach ze střevních potíží uděláno.

Kouty nad Desnou

Výlet pomalu spěje do finále. Vlak z Koutů jede kousek před třetí hodinou odpoledne a já se raději rozhodnu vyrazit o trochu dříve. Nechce se mi z kopce moc utíkat a raději budu mít před dlouhonohým šerpou náskok. Jde to ale svižně, celou dobu z kopce. Chvíli závodím s běžkaři, pak odbočím na strmé turistické stezky pro pěší, kde opět není vůbec nikdo, a na závěr podbíhám pod přeplněným lyžařským areálem. V cíli mám náskok skoro 50 minut než dorazí vlak. Rád bych se občerstvil v hotelu 200 metrů od železniční stanice, ale ten měl otevřeno naposledy možná tak v minulém století stejně jako malebná budova Českých drah naproti, jejíž zašlou slávu dnes překrývá smutný nápis „NA PRODEJ“ a ještě hodně dlouho překrývat bude.

Číňani tě vidí

Přemysl s Kristýnou přicházejí o deset minut později, dle očekávání do toho z kopce pěkně šlápli. Vytahuji tedy svůj těžký čínský mobil (261 gramů, přibližně) a jdu přes aplikaci koupit lístky. Nejprve do Zábřehu na Moravě a pak do Prahy. Pohodovou cestu prvním vlakem využívá Přemák k exhibici s další lehkou cihlou ze svého batohu – powerbankou dobíjí Kristýně korporátní iPhone. No stálo za to táhnout s sebou těch 452 gramů (přibližně) navíc? Vlak ze Zábřehu do Prahy je plný až po okraj, navíc jede až za hodinu po našem příjezdu. Naštěstí se na místě ukazuje, že České dráhy mají výjimečně zpoždění. A tentokrát má zpoždění jeden z Euro City vlaků do Prahy, čehož ihned využíváme. Sice na tento spoj nemám lístky, ale průvodčí je v pohodě a bez problémů uznává ty, co jsem koupil s předstihem, původně na jiný vlak.

Přemák s Kristy si dokonce najdou místo na sezení. Na mě už sice nezbude, ale nemám problém stát. Vůbec žádný problém stát a posléze odejít do prostoru pro kola. Vedle nás se totiž usídlil podivuhodný Angličan cestující z Krakowa do Prahy. Zajímá se o naše vybavení, mojí karimatku, kde jsme spali a rozhovor se postupně mění v křížový výslech při kterém je patrné, že to nemá v hlavě úplně v pořádku. Zbaběle se tedy nenápadně ztratím. Leč osudu a schizofrenikům se uniknout nedá, takže si mě za půl hodiny stejně vyhmátne na chodbě a se zájmem nahlíží do mého čínského mobilu. Tam ho zaujme aplikace Whats App. Prý věří jenom iPhonu a předevčírem byl na prodejně nechat si Whats App odinstalovat. Sledovali ho prej přes něj Číňani. Neodporuju, i když tomu nerozumím. Whats App se snad dá odinstalovat sám o sobě, navíc to je aplikace z USA, kterou momentálně vlastní Facebook což je ztělesněný dobro a ty zlý jsou Huawei ne? Už se v tom začínám trochu ztrácet a tak se nenápadně opět vykroutím a definitivně ze sebe setřesu i tohohle paranoidního schizofrenika a odešlu ho, aby svojí konverzací potěšil i další cestující ve vlaku.  Počet bláznů za tři dny pouze dva – to není špatný. Mě by snad jen zajímalo kolik gramů asi tak mohl vážit jeho cestovní kufr na výlet do Prahy. Přibližně. No…tak možná nakonec počet bláznů na tři dny byly tři.

Poslední hodina cesty na Hlavní nádraží už plyne v klidu. Našel jsem si místo na sezení a je čas na relax. Kristýna je už od Koutů zabalená v péřové bundě, trochu se do ní přeci jen dala únava z vyčerpání. I tak si zaslouží obdiv, že se jí zdárně podařilo zvládnout kombinaci zimy a alkovandru v jedněch z nejnáročnějších českých hor. A možná to byla jedna z mála posledních příležitostí, kdy bylo na hřebenech našich hor tolik sněhu, aby si člověk užil chůzi na sněžnicích, sněhový kolíky, péřový bundy a vůbec vše co k zimnímu táboření a k zimě samotné patří nebo donedávna patřilo.

No a těch pár fotek na instáč, pro kolegy z korporátu, se taky najde. Pláž, moře a bikiny můžem domalovat ve photoshopu. Už to sdílej!

Přibližná trasa výletu na mapě:145 komentářů u „Kristýnka v říši (kilo)gramů“

 1. romantik69 říká:

  Good post. I learn something totally new and challenging on websites I stumbleupon on a daily basis. It will always be useful to read content from other authors and use something from their websites.

 2. Hello there! I just wish to offer you a huge thumbs up for your great info you have got here on this post. I will be returning to your website for more soon.

 3. Stewartnir říká:

  отель ветряков отдых в анапе отзывы отдыхающих
  саки санатории опорно двигательного аппарата цены пальмира палас крым цены на 2021 пансионат для беременных
  отзывы о отдыхе в абхазии гостиницы гузерипль адыгея берегове

 4. Stewartmng říká:

  отель камала казань гостевой дом у реки
  абхазия отдых горящие путевки санаторий анджиевского ессентуки официальный шатура холл гостиница
  пансионат багрипш абхазия фото аэростар гостиница москва динамо п серноводск самарская область

 5. Stewartkhy říká:

  таганрог вишневый сад санатории ивушка сочи официальный сайт
  гостиница рояль адлер вилла олива арт утес саки на карте крыма с санаториями
  восстановление сердечно сосудистой системы валдай эко клуб гостиница таганрог в таганроге цены

 6. Stewarttgz říká:

  дом отдыха в беларуси русь санаторий
  курортный отель гранд судак бекасово парк отель санаторий волга балаково официальный сайт
  санатории феодосии цены на 2021 отель уют евпатория отзывы севподгузник севастополь официальный

 7. Stewartcud říká:

  солнечный парк отель телефон отели рядом с москвой
  отдых на алтае из омска отель грейс арли адлер отзывы оду центра
  выбрать отдых в крыму логопедический санаторий для детей в подмосковье санаторий урал хомутинино

 8. Stewartkin říká:

  пансионат водопад отель рига в щелкино крым
  усадьба теплый хутор санаторно оздоровительный комплекс империя евпатория судак гостиница сурож
  санатории крыма для детей отель м хаус геленджик завод магарач крым официальный сайт

 9. VederTwtmyi říká:

  гостиница аршан отель мельник на парковом пермь
  гостевой дом арина витязево пансионат в крыму на берегу моря невский 23 отель
  апарт отель боткин ялта санаторий профилакторий металлург колхида 2

 10. VederTwtlho říká:

  реабилитация после инсульта в крыму отели сызрань
  курорты башкирии список доступный юг набережночелнинский профилакторий официальный сайт
  спа центр при отеле ритц карлтон туры в пицунду из москвы в сентябре отель ленинград череповец

 11. VederTwttvd říká:

  гостевой дом солнечный берег джемете курорт красноусольский
  санаторий горный сочи гостиница энгельс крым пансионат рассвет николаевка
  анапа санатории санаторий малая бухта фото база отдыха пластуновская

 12. VederTwtxuy říká:

  гостиница стрела ахтубинск карта янгантау
  лучшие отели евпатории султан 5 москва гостиница отдых в белокурихе с детьми
  валентин сочи гостиница ангарск цены сутки холидей инн виноградово официальный

 13. VederTwtvtg říká:

  искра евпатория отзывы крым лучшие санатории
  пансионаты и отели евпатории возле моря недорого лофт вольный москва отель таежный
  гранд флер гостевой дом горный воздух отель пост

 14. VederTwtekf říká:

  где лучше отдыхать в абхазии с детьми санаторий родина ялта
  работают ли пансионаты в московской области сейчас заозерье крым гостиница аэростар в москве
  мотель горизонт рамзай официальный сайт меркюр роза хутор отель санаторий волга самара

 15. VederTwtsph říká:

  белокуриха долина алтая санаторий надежда анапа официальный сайт цены
  алтайский край туры мини отель талисман санкт петербург сочи курортный проспект 120
  спа в евпатории дом отдыха спа пансионат в небуге

 16. VederTwttnq říká:

  гостиница интурист в пятигорске официальный сайт гостиница в лыткарино на сутки
  симеиз отзывы отдыхающих лучшие клиники сочи отдыха подмосковье
  бассейны в пятигорске меркюр роза хутор теплый бассейн в краснодаре

 17. VederTwtosl říká:

  форест алупка сапфир санкт петербург
  гостиница тюмень недорого янгантау санаторий на карте гостевой дом бриг калининград
  санаторий аквамарин официальный сайт поселок псоу абхазия пансионат самшитовая роща

 18. Larrysok říká:

  Hello. And Bye Bye Bye.

 19. Jamescjfp říká:

  all inclusive resorts cancun
  cancun inclusive deals
  best resort in cancun for families

 20. Jamesxldi říká:

  most fun resorts in cancun
  cancun hotels all inclusive family
  top luxury resorts in cancun

 21. Jameslxtg říká:

  resort mexico cancun
  cancun mexico family vacations
  top family resorts in cancun

 22. Jamesedxb říká:

  top hotels cancun
  hotel hook up
  5 star resorts in cancun mexico all inclusive

 23. Jameslcog říká:

  cajun mexico
  all inclusive resort cancun
  resort vacations for families

 24. Jamesxujt říká:

  cancun luxury resorts all inclusive adults only
  all inclusive cancun resorts deals
  aruba resort reviews

 25. Jamesgnyk říká:

  me cancun all inclusive with flight
  the best resorts in cancun
  all inclusive holidays to cancun

 26. Jamesgpty říká:

  cancun all.inclusive resort
  all inclusive resorts cancun adults only
  small luxury hotels cancun

 27. Jamesvsxi říká:

  cancun inclusive resort
  best all.inclusive cancun
  all inclusive resorts com

 28. Jamesoznv říká:

  inclusive resort cancun
  cancun re
  best cancun resorts all inclusive

 29. Wameskwhspo říká:

  vacations mexico cancun
  cheap all inclusive package to cancun
  mexican resorts near cancun

 30. Wamesckzdzu říká:

  all exclusive resorts in cancun mexico
  deals cancun
  marriott ocean aruba

 31. Wameszipqxb říká:

  all inclusive resorts cancun adults
  hyatt place cabo san lucas
  top luxury resorts in cancun

 32. Wamesewmads říká:

  all-inclusive trips to cancun
  adults only resorts cancun riviera maya
  cancun resort mexico

 33. Wamesoiyyph říká:

  tripadvisor paraiso maya
  inclusive resort cancun
  hyatt ziva cancun snorkeling

 34. I truly love your blog.. Very nice colors & theme.
  Did you develop this web site yourself? Please reply back as
  I’m wanting to create my very own site and would like to find out where
  you got this from or what the theme is called. Appreciate it!

 35. Nice post. I was checking continuously this blog and I’m impressed!
  Very useful info specifically the last part 🙂 I care for such info much.

  I was seeking this certain info for a long time.
  Thank you and best of luck.

 36. Everything is very open with a very clear explanation of the issues.
  It was really informative. Your site is very useful.
  Many thanks for sharing!

 37. No matter if some one searches for his vital thing, thus he/she wants to be available
  that in detail, thus that thing is maintained over here.

 38. Hildegarde říká:

  My spouse and I stumbled over here different
  website and thought I might as well check things out.
  I like what I see so now i’m following you. Look forward
  to going over your web page yet again.

 39. DeTerTwikey říká:

  гостиница текстильщики москва
  новомихайловский туапсинский район отдых
  ласпи санаторий изумруд

  мисхор букинг

 40. Juimi říká:

  The reimagined 17th isn’t the first par three on the Tour to boast a stadium-like atmosphere. The Waste Management Phoenix Open at TPC Scottsdale is best known for its par-3 16th. Specifically, it is fully enclosed by hospitality units and grandstands. Hence the setup will arguably be the most raucous environment in professional golf. While not quite a “party hole” in the way Scottsdale ranks, the iconic island par-3 17th at TPC Sawgrass also gives off a stadium-like setup. And spectators flocked during The Players Championship held at the course. BetQL’s predictive PGA model takes into account overall player performance, recent form, course strengths and weaknesses per player and sportsbook odds. It has been developed and tested throughout previous seasons and has compiled historical data from 25+ years of golfer and course history. Note: odds presented below were shopped among our sportsbook partners to identify the best values. Content is free for a limited time. All statistics below were found on PGATour. Star ratings are on 1-5 scale (1 being least valuable, 5 being most valuable). Last week, we nailed Xander Schauffele’s Top 5 Finish (+500) and Tyrrell Hatton’s Top 20 Finish (+190) at the Wells Fargo Championship, so let’s keep the success rolling!
  http://zafferanolight.com/bbs/board.php?bo_table=free&wr_id=12605
  Worry no more. Be it a tiring Tuesday, or a lazy Saturday, we treat it the same. Predictions will be at your fingertips, at top-notch quality. You can contribute to this collection of ever-growing football tips by placing a prediction on any of our H2H pages. We hope this page can act as the ultimate feed for all of your prediction needs. Soccer Predictions Football AI is a specialized application that will be useful for football betting fans. Combined Newsletters Football betting is a source of fun and income for sports lovers. But better still, it’s a profitable venture when done with an accurate football prediction website.  BeatingBets is the best football prediction site that provides you the best football betting tips and predictions. Get accurate football betting tips thanks to our advanced prediction algorithm and our Tipster.

 41. stich říká:

  W dzisiejszym artykule zamierzamy zaprezentować Ci bliżej ofertę naszego kasyna Vulkan Vegas, które nieskromnie uważamy za jedno z najlepszych na rynku internetowego hazardu — a wielu graczy twierdzi jednogłośnie, że nawet najlepsze. Właśnie już za chwilę przedstawimy Ci najmocniejsze strony naszej oferty, podkreślając te aspekty, na które być może nie zwróciłeś do tej pory uwagi, a które zasługują na docenienie! Każdy serwis hazardowy stosuje u siebie swoją indywidualną politykę dotyczącą bonusu rodzaju darmowe spiny bez depozytu. Dlatego zawsze należy dokładnie sprawdzać, co rzeczywiście oferuje konkretny bonus free spinów bez wpłat. Niektórzy operatorzy umożliwiają szanse zdobyć darmowe spiny za rejestrację 2023, inne wymagają uiszczenia wpłaty, a jeszcze inne stosują je w dalszych, odnawialnych promocjach. Nie ma idealnej promocji. Gracz sam musi stwierdzić, która z nich najbardziej mu odpowiada. Jedno jest pewne – im więcej promocji, tym lepiej.
  http://coreafood.net/bbs/board.php?bo_table=free&wr_id=1633
  Kasyn z minimalną wpłatą równą 5 złotych znajdziemy już więcej. To wszystkie kasyna, które umożliwiają wpłatę o minimalnej wartości 1 EUR. Dla przykładu polecamy wpłaty u 22be (koniecznie wybierz metodę płatności – Skrill lub Neteller). Co do metod płatności w przypadku depozytu 5 zł wygodne będą przelewy SMS, Blik a takżePaysafe Card. Com ofertas de bônus e apenas casino con minimo deposito 5 euro. Oferecer aos apostadores é usar o direito de apostas, ela tem mais positiva neste critério casino con minimo deposito 5 euro. Têm uma odd de jogos disponíveis nos lo tomó. El servicio de casino 5 euro Paysafe. Com ofertas de bônus e apenas casino con minimo deposito 5 euro. Oferecer aos apostadores é usar o direito de apostas, ela tem mais positiva neste critério casino con minimo deposito 5 euro. Têm uma odd de jogos disponíveis nos lo tomó. El servicio de casino 5 euro Paysafe.

 42. DeTerTwvnve říká:

  гостиница октябрьская самара официальный сайт цены
  канатка пятигорск режим работы и цена
  санаторий имени димитрова в кисловодске

  отель елена ейск

 43. When I initially commented I clicked the „Notify me when new comments are added“ checkbox
  and now each time a comment is added I get three emails with the same comment.
  Is there any way you can remove me from that service? Thank you!

 44. Ahmed říká:

  It’s perfect time to make some plans for the future
  and it is time to be happy. I’ve read this post and if I could I desire to suggest you few interesting things or tips.
  Maybe you could write next articles referring to this article.
  I desire to read even more things about it!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *